Dorota Landowska

 
Data urodzenia: 1969. 07. 04
 
Wykształcenie: Wydział Aktorski PWST w Warszawie
 
Dodatkowe informacje:
Wzrost: 170 cm
Języki: rosyjski, francuski, rosyjski dobry
Śpiew
Taniec
 
 
 
 
 
 
fot. Monika Szałek
 
 
FILMOGRAFIA
 
2018
POŻEGNANIA
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (gospodyni)
2018
ZABAWA ZABAWA
Film fabularny
Obsada aktorska (Barbara, matka Magdy)
2017
BELFER 2
Serial fabularny
Obsada aktorska (Janina Drawicz, matka Iwo)
1, 2, 3
2017
DIAGNOZA
Serial fabularny
Obsada aktorska (mecenas Katarzyna Malicka)
10, 13
2017
DRUGA SZANSA. CZWARTY SEZON
Serial fabularny
Obsada aktorska (urzędniczka z Wydziału Pomocy Społecznej)
TYLKO WINNI SIĘ TŁUMACZĄ (3), DOOKOŁA WILKI (4), ROBI SIĘ GORĄCO (6), RAZEM PRZECIW WSZYSTKIM (7), TO TY (10)
2017
KOMISARZ ALEX
Serial fabularny
Obsada aktorska (Wanda Przybysz, żona Emila)
WSZYSTKO W RODZINIE (123)
2017
MARSZAŁEK
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Aleksandra Szczerbińska-Piłsudska)
2016
BODO
Serial fabularny
Obsada aktorska (ciotka Ady)
2, 4, 5
2016
HISTORIA ROJA
Film fabularny
Obsada aktorska (żona "Młota")
2016
TRAKTAT O MIŁOŚCI
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Helga Hertz)
2015
CZERWONY PAJĄK
Film fabularny
Obsada aktorska (żona weterynarza)
2015
DWOJE BIEDNYCH RUMUNÓW MÓWIĄCYCH PO POLSKU
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Policjant; Wiesiek; Dziad)
2015
HISTORIA ROJA
Serial fabularny
Obsada aktorska (żona "Młota")
1945 - 1947 (2)
2015
OJCIEC MATEUSZ
Serial fabularny
Obsada aktorska (Grażyna Kukielska)
KREW Z KRWI (182)
2014
PRAWO AGATY
Serial fabularny
Obsada aktorska (sędzia Kulczycka)
60, 69
2013
KOMISARZ ALEX
Serial fabularny
Obsada aktorska (Maria Wójcik, matka Anny)
SEKRET (29)
2013
NA DOBRE I NA ZŁE
Serial fabularny
Obsada aktorska (Joanna Czerwińska, kierowniczka USC)
NOWY POCZĄTEK (529)
2013
SKUTKI UBOCZNE
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Michaela)
2012
ILUZJE
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Druga kobieta)
2012
KREW Z KRWI
Serial fabularny
Obsada aktorska (psycholog dziecięcy)
4, 5, 7
2012
PRAWO AGATY
Serial fabularny
Obsada aktorska (sędzia Kulczycka)
18
2010
RATOWNICY
Serial fabularny
Obsada aktorska (Olga Bachleda, żona Cezarego)
1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 10, 11, 13
2010
ŚWIĘTY INTERES
Film fabularny
Obsada aktorska (Anna Wałąszek, żona dyrektora szkoły)
2009
GENERAŁ NIL
Film fabularny
Obsada aktorska (Paulina Kern, wiceprokurator Generalnej Prokuratury PRL)
2009
OJCIEC MATEUSZ
Serial fabularny
Obsada aktorska (Klara Romkowska)
ŁZY EWY (26)
2009
ZWERBOWANA MIŁOŚĆ
Film fabularny
Obsada aktorska (żona Andrzeja)
2007
BŁĄDZENIE
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Iwona, Simone Weil)
2007
STYGMATYCZKA
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Siostra Regina Orłowska)
2007
Z MIŁOŚCI
Film fabularny
Obsada aktorska (Anna, partnerka Edgara)
2005
PENSJONAT POD RÓŻĄ
Serial fabularny
Obsada aktorska (Natalia Sawicka, siostra Marty)
PORWANIE. CZĘŚĆ 1 (46), PORWANIE. CZĘŚĆ 2 (47)
2004 - 2008
KRYMINALNI
Serial fabularny
Obsada aktorska (prokurator Dorota Wiśniewska)
2004
M JAK MIŁOŚĆ
Serial fabularny
Obsada aktorska (Mariola Radomska)
210, 217, 218, 220, 224, 225, 236, 238, 243, 248, 251, 252
2003 - 2005
DEFEKT
Serial fabularny
Obsada aktorska (matka Michała; I seria)
2003
M JAK MIŁOŚĆ
Serial fabularny
Obsada aktorska (oskarżona Mariola Radomska)
150, 151, 152, 155, 161, 181, 183, 184, 191, 194, 202
2003
ŚMIECH W CIEMNOŚCI
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Elizabeth Wagner)
2002
NIUZ
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Depeszówka)
2001
PORTUGALIA
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Żona)
2000 - 2001
MIASTECZKO
Serial fabularny
Obsada aktorska (Lucyna, siostra Teresy)
2000
ANNA KARENINA
Serial fabularny
Obsada aktorska (włoska niania córeczki Anny i Wrońskiego; nie występuje w czołówce)
2000
DALEKO OD OKNA
Film fabularny
Obsada aktorska (Barbara, żona Jana)
2000
DRAGON
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Kobieta z wizji)
2000
NUMERY
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (O.O.)
2000
SIEDEMNASTOLATEK
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Pani Baxter, matka Williama)
2000
ŚLUB
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Mama Bisi)
1999
NIEDOBRA MIŁOŚĆ
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Renata Słuczańska)
1999
PATRZĘ NA CIEBIE MARYSIU
Film fabularny - telewizyjny
Obsada aktorska (Katarzyna, żona Artura)
1999
PRAWO OJCA
Film fabularny
Obsada aktorska (Ania, żona Roberta)
1998
KSIĄŻĘ CHOCHLIK
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Wróżka Urocza)
1998
SKRZYDEŁKA
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Pani Kowalska)
1998
ŚLAD
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Nieznajoma)
1997
BAMBUKO
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Królowa)
1997
CZERWONY KAPTUREK
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Ptak)
1997
KONCERT
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Alicja)
1997
PASJA - MISTERIUM O MĘCE, MISTERIUM O ZMARTWYCHWSTANIU
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Maria)
1997
ŚMIESZNY STARUSZEK
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Sędzia)
1996
KOCIOKWIK
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Ina)
1996
NA WARSZAWSKIEJ STARÓWCE
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Pani)
1996
PRZEKLĘTA POEZJA
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Mary)
1995
CHWILA SZCZĘŚCIA
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Stephanie)
1995
HELOIZA I ABELARD
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Margot)
1995
HERNANI
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Donia Sol)
1995
KAROLCIA
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska
1994
DZIEWCZYNKA, KTÓREJ NIGDY NIE ZDARZY SIĘ NIC ZŁEGO
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Spikerka)
1994
MAŁE SZTUKI DLA SCENY JARMARCZNEJ
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Natalia)
NIEBOSZCZYK
1994
NA SZKLE MALOWANE
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Czarna)
1994
UCIEKŁA MI PRZEPIÓRECZKA
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Dorota)
1994
WSZYSTKO ZALEŻY OD DZIADKA
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Kasia)
1993
LUNIA
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Lunia)
1993
ŚWINIOPAS I KSIĘŻNICZKA
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Księżniczka)
1992
WARIATKA Z CHAILLOT
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Irma)
1990
MONTSERAT
Spektakl telewizyjny
Obsada aktorska (Elena)
 
NAGRODY
 
1994
NagrodaNagroda im. Tadeusza Łomnickiego, przyznawana przez senat PWST w Warszawie dla zdolnych absolwentów w dwa lata po dyplomie
1995
NagrodaWyróżnienie na XVI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu
1996
NagrodaNagroda Jury za debiut na festiwalu monodramem "Jordan" na XXX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu
1997
NagrodaNagroda aktorska za monodram "Jordan" na XXXVII Kaliskich Spotkaniach Teatralnych
1997
NagrodaNagroda im. Leona Schillera
1998
NagrodaWyróżnienie za rolę Braukmannowej w "Zdobyciu bieguna południowego" Karge w Teatrze Powszechnym w Warszawie na XXXVIII Kaliskich Spotkaniach Teatralnych
2000
NagrodaNagroda "Glinianego Lwa" dla największej osobowości XXV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
2005
OdznaczenieSrebrny Krzyż Zasługi
2008
NagrodaNagroda Teatru Polskiego Radia "Wielki Splendor" za kreacje radiowe
2014
NagrodaGrand Prix, nagroda dla zespołu wykonawców przedstawienia "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" z Teatru Studio w Warszawie na 54. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych
2018
NagrodaNagroda za drugoplanową rolę kobiecą w słuchowisku "Idę, tylko zimno mi w stopy" na 18. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Sopocie

W latach 1992-99 występowała w Teatrze Powszechnym w Warszawie, w latach 1999-2012 w Teatrze Narodowym w Warszawie. W latach 2012-2017 aktorka Teatru Studio w Warszawie.
 
SPEKTAKLE
 
Berlin Alexanderplatz 
Alfred Döblin
postać: Ida
reżyseria: Natalia Korczakowska 
Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Warszawa
data premiery: 2017-01-27
 
Ripley pod ziemią 
Mary Patricia Highsmith
postać:  Pani Annette
reżyseria: Radosław Rychcik 
Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Warszawa
data premiery: 2016-09-14
 
Boże mój! 
Anat Gov
postać: Ella
reżyseria: Marek Pasieczny 
Teatr Mazowiecki Warszawa
data premiery: 2016-03-05
 
Rewizor 
Mikołaj Gogol
postać: Żona Horodniczego
reżyseria: Nikołaj Kolada 
Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Warszawa
data premiery: 2014-11-07
 
Jak zostałam wiedźmą 
Dorota Masłowska
postaci: Mama dziewczynki, Pani z telewizji
reżyseria: Agnieszka Glińska 
Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Warszawa
data premiery: 2014-05-28
 
Anarchistka 
David Mamet
postać: Cathy
reżyseria: Tomasz Szczepanek 
Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Warszawa
data premiery: 2013-10-27
 
Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku 
Dorota Masłowska
postać: Policjant, Wiesiek, Dziad
reżyseria: Agnieszka Glińska 
Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Warszawa
data premiery: 2013-09-16
 
Sąd Ostateczny 
Ödön von Horváth
postać: Pani Hudetz
reżyseria: Agnieszka Glińska 
Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Warszawa
data premiery: 2012-12-31
 
Pożegnania 
Stanisław Dygat
postać: Gospodyni (gościnnie)
reżyseria: Agnieszka Glińska 
Teatr Narodowy Warszawa
data premiery: 2012-09-08
 
Spotkanie 
David Hare
postać: Frances Beale
reżyseria: Dorota  Landowska, Joanna Szczepkowska 
Impart Wrocław
data premiery: 2012-02-04
 
Iluzje 
Iwan Wyrypajew
postać: Druga Kobieta
reżyseria: Agnieszka Glińska 
Teatr na Woli im. Tadeusza Łomnickiego Warszawa
data premiery: 2011-09-09
 
Jakob Lenz 
Wolfgang Rihm
postać: Oberlinowa
reżyseria: Natalia Korczakowska 
Teatr Wielki-Opera Narodowa Warszawa
data premiery: 2011-05-07
 
Mewa 
Antoni Czechow
postać: Polina
reżyseria: Glińska Agnieszka
Teatr Narodowy Warszawa
data premiery: 2010-11-18
 
Nasza klasa 
Tadeusz Słobodzianek
postać: Rachelka potem Marianna
reżyseria: Ondrej Spišák 
Teatr na Woli im. Tadeusza Łomnickiego Warszawa
data premiery: 2010-10-16
 
Elektryczny parkiet 
Enda Walsh
postać: Ada
reżyseria: Andrzej Domalik 
Teatr Narodowy Warszawa
data premiery: 2010-05-29
 
Wassa Żeleznowa 
Maksym Gorki
postać: Rachela
reżyseria: Waldemar Raźniak 
OCH-Teatr Warszawa
data premiery: 2010-01-16
 
Całopalenie 
Dea Loher
postać: Karolina (gościnnie)
reżyseria: Paweł Miśkiewicz 
Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka Warszawa
data premiery: 2009-05-26
 
Gardenia 
Elżbieta Chowaniec
postać: Kobieta I
reżyseria: Aldona Figura 
Laboratorium Dramatu Warszawa
data premiery: 2007-12-08
 
Sonata jesienna 
Ingmar Bergman
postać: Ewa (gościnnie)
reżyseria: Ewelina Pietrowiak 
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza Warszawa
data premiery: 2007-11-23
 
Stara kobieta wysiaduje 
Tadeusz Różewicz
postać: Papuga
reżyseria: Stanisław Różewicz 
Teatr Narodowy Warszawa
data premiery: 2007-03-30
 
Anioły w Ameryce 
Tony Kushner
postać: Ethel Rosenberg
reżyseria: Krzysztof Warlikowski 
Teatr Rozmaitości Warszawa
data premiery: 2007-02-17
 
Nora 
Henrik Ibsen
postać: Nora
reżyseria: Agnieszka Olsten 
Teatr Narodowy Warszawa
data premiery: 2006-04-21
 
One 
Pam Gems
postać: Dusia
reżyseria: Krzysztof Zaleski 
Teatr Komedia Warszawa
data premiery: 2006-01-07
 
Dziady - Cytadela 
Adam Mickiewicz
postać: Pani Rollison
reżyseria: Szczykno Szczepan
Studio Teatralne im.Ireny Solskiej Warszawa
data premiery: 2005-12-30
 
Przyjęcie 
Mike Leigh
postać: Susan
reżyseria: Krzysztof Zaleski 
Teatr Nowy Praga Warszawa
data premiery: 2005-02-18
 
Błądzenie 
Witold Gombrowicz
postaci: Iwona, Simone Weil
reżyseria: Jerzy Jarocki 
Teatr Narodowy Warszawa
data premiery: 2004-05-29
 
2 maja 
Andrzej Saramonowicz
postać: Anna Kruszyńska
reżyseria: Agnieszka Glińska 
Teatr Narodowy Warszawa
data premiery: 2004-02-28
 
Ostatni 
Tomasz Łubieński
postać: Aleksandra-Kasandra
reżyseria: Tadeusz Bradecki 
Teatr Narodowy Warszawa
data premiery: 2003-03-22
 
Nie-Boska komedia 
Zygmunt Krasiński
postać: Żona
reżyseria: Jerzy Grzegorzewski 
Teatr Narodowy Warszawa
data premiery: 2002-06-09
 
Akropolis 
Stanisław Wyspiański
postać: Niewiasta z Pomnika Ankwicza/Andromaka/Rachela
reżyseria: Ryszard Peryt 
Teatr Narodowy Warszawa
data premiery: 2001-04-28
 
Requiem dla gospodyni 
Wiesław Myśliwski
postać: Gospodyni
reżyseria: Kazimierz Dejmek 
Teatr Narodowy Warszawa
data premiery: 2000-12-10
 
Szach mat
Franceschi Vittorio
postać: Marianna (gościnnie)
reżyseria: Ferency Adam
Teatr Dramatyczny Warszawa
data premiery: 2000-11-25
 
Wesele 
Stanisław Wyspiański
postać: Marysia
reżyseria: Jerzy Grzegorzewski 
Teatr Narodowy Warszawa
data premiery: 2000-01-30
 
Po próbie 
Ingmar Bergman
postać: Anna
reżyseria: Piotr Mikucki 
Teatr „Scena Prezentacje” Warszawa
data premiery: 1998-11-06
 
Molly Sweeney 
Brian Friel
postać: Molly Sweeney
reżyseria: Piotr Mikucki 
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera Warszawa
data premiery: 1998-06-06
 
Trzy siostry 
Antoni Czechow
postać: Olga
reżyseria: Agnieszka Glińska 
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera Warszawa
data premiery: 1998-03-06
 
Zdobycie bieguna południowego 
Manfred Karge
postać: Braukmannowa
reżyseria: Cezary Morawski 
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera Warszawa
data premiery: 1997-10-10
 
Śleboda 
Kazimierz Tetmajer-Przerwa
postać: Kaśka Pencakowska
reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz 
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera Warszawa
data premiery: 1997-06-05
 
Trzy wysokie kobiety 
Edward Albee
postać: C
reżyseria: Magdalena Łazarkiewicz 
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera Warszawa
data premiery: 1996-05-12
 
Jordan 
Moira Buffini, Anna Reynolds
reżyseria: Agnieszka Glińska 
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera Warszawa
data premiery: 1996-03-09
 
Ninoczka
Lengyel Melchior
postać: Ninoczka
reżyseria: Romuald Szejd 
Teatr „Scena Prezentacje” Warszawa
data premiery: 1996-01-26
 
Wesele 
Stanisław Wyspiański
postać: Maryna
reżyseria: Krzysztof Nazar 
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera Warszawa
data premiery: 1995-10-01
 
Billy kłamca 
Willis Hall, Keith Waterhouse
postać: Rita
reżyseria: Romuald Szejd 
Teatr „Scena Prezentacje” Warszawa
data premiery: 1995-03-24
 
Pamiętnik z powstania warszawskiego 
Miron Białoszewski
postać: Celinka
reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz 
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera Warszawa
data premiery: 1994-09-30
 
Balladyna 
Juliusz Słowacki
postać: Balladyna
reżyseria: Jarosław Kilian 
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera Warszawa
data premiery: 1994-03-30
 
Na szkle malowane 
Ernest Bryll
postać: Czarna 
reżyseria: Krystyna Janda 
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera Warszawa
data premiery: 1993-07-02
 
Tańce w Ballybeg 
Brian Friel
postać: Rose
reżyseria: Judy Friel 
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera Warszawa
data premiery: 1993-04-20
 
Ferdydurke 
Witold Gombrowicz
postać: Zuta
reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz 
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera Warszawa
data premiery: 1993-03-25
 
Oni 
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Ficia
reżyseria: Rudolf Zioło 
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera Warszawa
data premiery: 1992-11-28
 
Gimpel Głupek
Singer Isaac Bashevis
postać: Elke (PWST)
reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz 
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera Warszawa
data premiery: 1992-05-27
 
Sen nocy letniej 
William Shakespeare
postać: Helena (PWST)
reżyseria: Maciej Wojtyszko 
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera Warszawa
data premiery: 1991-11-15
 




































































































Copyright ©2018 dreamteamagencja, All Rights Reserved.
Liczba odwiedzin: 2843
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem